Něco o mně

Má cesta

Původně pocházím z Německa. Při studijním pobytu v Rakousku se na mě usmála láska a vedla mé kroky sem do Prahy. Ted žiji s mojí rodinou v malé vesnici u Prahy. Život na venkově přináší mimo jiné pozorování přírody. Začala jsem se věnovat bylinkám (výroba olejů a směsí na napářky). Miluji vodu a koupání v každém ročním období.

Průběh mého prvního porodu vedl k tomu, že jsem jako mnoha z nás prošla císařským řezem.

Od mého druhého těhotenství nabral život jiný směr a následovaly tři nádherné porody v pohodlí a bezpečí domova. A pokaždé ve mě rostlo větší pochopení a láska k porodním procesům. Stala jsem se porodní a poporodní dulou; předávám všechny své osobní i dlouhodobé zkušenosti. 

Jako dula jsem dlouho hledala sebe a svůj přístup. Porody v porodnicích pro mě byly velkou výzvou, která mi jakoby nevyhovovala. Téma domácího porodu je naopak kapitola sama pro sebe. K domácím porodům chodím nejraději společně se zkušenou porodní asistentkou, ale ráda doprovázím nyni i do porodnice s vlídným přístupem k rodící ženě.

Když doprovázím nastávající maminky a tatínky na jejich cestě, mají rebozo, masáže a přípravné rozhovory pro mě velký význam. Někdy do přípravného týmu zapojuji i další odborníky, např. moje kamarádka, která je absolventka Hypnoporodu, může připravit mé klienty (ženu a muže) individuálně v souladu s mojí přípravou.

Je překvapivé, jak může porod po tak intenzivní přípravě proběhnout. Je fascinující, co všechno pozitivně působí na strachy a nejistoty. Často se stanu svědkem takových změn: u nastávajících rodičů, u nemocničního personálu, u sebe ...

🌿 Vzdělání

Studium filozofie a teologie (Universität Erfurt, Universität Wien)

Editorská a překladatelská činnost 

Studium psychoterapie (Lukáš Dastlik) 

Studium duly Ammadula Akademie


🌿 Kurzy a semináře

Aromaterapie (Janka Urbanová)

Poporodní psychické potíže (Úsměv mámy)

Rituál zavinování (Kateřina Beardmore) 

Nepostupující porod (Kristina Zemánková) 

Práce s rebozem (Anna Kohutová)

Práce s rebozem (Angelina Miranda Martínez)

Péče s rebozem (Kateřina Beardmore)

Rebozo a zavinování bříška v praxi porodní asistentky (Kristina Zemánková)

Porod koncem pánevním - odborný seminář (Deborah Rhodes)

Rekvalifikační masérský kurz (Masérské kurzy Praha)